Dobrze, że zainteresowała Cię wiedza moja i mojego zespołu. Wykorzystujemy ją na co dzień dla korzyści naszych klientów. Chcemy pomóc też Tobie.

Mamy doświadczenie w obsłudze wielu branż: budowlanej, medycznej, usług leśnych, utrzymania zieleni, dostawców wyposażenia dla szkół wyższych, odpadowej, przewoźników autobusowych i innych. Służymy pomocą również podmiotom zamawiającym (w tym również w formie samodzielnego przeprowadzania postępowań).

Niektóre branże mają swoją istotną specyfikę, ale nie wszystkie. Jeśli uważasz, że Twoja branża wymaga doświadczenia w obsłudze klientów właśnie z jej zakresu napisz do nas i zapytaj o nasze doświadczenie. Co do zasady nie możemy się publicznie chwalić sporą częścią swojego dorobku.

Nasze doświadczenie nie ogranicza się do typowo prawniczych czynności jak pisanie pism, sporządzanie opinii czy reprezentacja przed Krajową Izbą Odwoławczą. Wykonujemy wszelkie zadania z zakresu składania ofert, przeprowadzenia przetargów (postępowań o udzielenie zamówienia) czy zapytań ofertowych.

Znamy i wykorzystujemy regulacje z zakresu udzielania zamówień w projektach dofinansowanych ze środków europejskich.

Prawo zamówień publicznych to zawiły obszar prawa, choć niekoniecznie tak to wygląda z perspektywy składania oferty w przetargu wymagającym jedynie uzupełnienia formularza oferty i krótkiego oświadczenia (choć proste sprawy oczywiście też rozwiązujemy…).

Część spraw jest prosta, póki nie okazuje się, że… jest kłopot. Kłopot, którego nikt nie przewidział. Dlatego wolimy, kiedy klient przychodzi z prostą sprawą niż taką, gdzie już zdążył sam zrobić sobie krzywdę swoim działaniem.

Część spraw jest jednak zawiłych już od początku. Te są najciekawsze.

Swoją wiedzą ekspercką dzielimy się już głównie na tej stronie, ale był czas, kiedy bardziej dbałem o rozpoznawalność marki kancelarii publikując również na zewnątrz (wrócę do tego, obiecuję sobie, ale trudno być jednocześnie ekspertem w swoje dziedzinie i… w promocji).

Moje artykuły były publikowane w dwumiesięczniku „Zamawiający. Zamówienia Publiczne w Praktyce”:

  • Jak nie wystawiać referencji? (nr 8)
  • Zastosowanie „odwróconej” procedury wyboru może zmienić wynik przetargu (nr 19)
  • Pozacenowe kryteria oceny ofert – najczęstsze błędy (nr 27)

Dzieliłem się wiedzą praktyczną związaną z przetargami wypowiadając się jako ekspert w artykułach publikowanych na łamach Dziennika Gazety Prawnej: